Kostol Narodenia Panny Márie v Novom Meste nad Váhom

1. Pri zbierke na dobročinné diela Svätého Otca (tzv. Obulus - Halier sv. Petra ) sa vyzbierala suma: 1.768 €.

2. V tomto týždni spovedáme: ráno i večer ½ hodiny pred omšami; vo štvrtok aj od 17.00 počas tichej adorácie.

3. V sobotu ráno upratuje kostol skupina č.4. Prosíme dobrovoľníkov, ktorým záleží na našom chráme, aby prišli aj sporadicky pomôcť upratovať a tak pomohli skupinám.

4. Stretnutie Ružencového bratstva sa bude konať v sobotu 13.7. po rannej sv. omši v pastoračnom centre.

5. Vyslovujeme úprimné poďakovanie účastníkom sobotnej brigády na farskom dvore: koordinátorovi prác p. Martinovi Petrekovi i ochotným bratom i sestre, ktorí sa nasadili v tých náročných rekonštrukčných prácach. Vyšramovalo sa a vyviezlo 20 ton materiálu. Zároveň pozývame na budúcu sobotu 13.7. o 8.00 h. na záverečnú brigádu. Treba ešte otĺcť ďalšie omietky i odstrániť podlahy. Bolo to v horšom stave, ako sme mysleli.

6. Na budúcu nedeľu bude júlová zbierka na reštaurátorské práce.

7. V letných mesiacoch máme obmedzený režim kancelárskych hodín takto: kancelária je v stredy a piatky 15.00 -16.00 hod.

8. Biskupi Slovenska nás pozývajú na svätú omšu v Šaštíne, spojenú s blahorečením Jána Havlíka, mučeníka, ktorá bude v sobotu 31. augusta 2024. Objednávame autobus pre našu farnosť, záujemci sa môžu zapísať v sakristii. Podrobné info na výveske i webe.

9. Na výveske a webe farnosti nájdete informácie o rómskej púti, o súťaži Jurinova jeseň 2024 i o duchovnom programe s Milosrdnými bratmi v Tatrách.

10. V sobotu 13.7. o 19.00 hod. bude vo Vaďovciach vo farskom kostole sv. Michala organový koncert. Podrobnosti sú na plagáte.

  

 

Camp banner

 

RomskaPutGaboltov banner

 

Taska banner

 

 SReholnikmiVTatrach banner

 

KurzPS banner 

 

GPSSalezianky banner

 

NardonyPochodZaZivotKE banner

   

DuchSluzbaVNemocnici banner 

  

PZ TN 

 

zbor banner